Blog

Lietuvos Triatlono Taurė – Zarasų etapas

Paskelbė Laurynas

Šįkart noriu pasidalinti įspūdžiais iš varžybų, kuriose dalyvavo net 12 mūsų klubo sportininkų. Olimpinę distanciją bandė užkariauti geležinė ledi Alina, sprinte draskėsi Lukas, Karolina, Virgilijus ir Laurynas, TRI-FUN rungtyje savo raumenis rodė Dainius, Kasparas, Deimantė, Titas J., Titas K.,  Kristupas, Domukas, Justas ir visų šypsenas sukėlęs Europos čempionas Titas Pumputis (jei ką pamiršau – man asmeninę žinutę, prašau).

Varžybos surengtos nuostabioje Zaraso ežero saloje, daug vėliavų, reklamų – įspūdis tikrai, kaip aukščiausio lygio varžybose. O ir prieš startą su Karolina šnektelėjom, kad pagaliau varžybos, kuriose neslegia įtampa, o atvažiavome tik linksmai praleisti laiką. Smagumas prasidėjo Olimpinės ir Sprinto distancijos startu. Apie 150 dalyvių po Mano duoto starto pro vartelius išbėga į vandenį ir plaukia kas 750, kas 1500 metrų. Jau po varžybų sužinau, kad visi klubiečiai plaukė praktiškai vienas šalia kito (išskyrus Luką, jis nedraugiškas). Simboliška ir gražu. Per daug į emocijas, nesigilinsiu, tiesiog trumpai aprašysiu įspūdžius apie trasą. Jei labai trumpai rašyčiau, užtektų trijų žodžių, tačiau taip neteisinga. Buvo sunku, kalnuota, karšta, kalnuota, smagu, kalnuota. Iš tranzito zonos taip pat išbėgome beveik kartu (išsyrus Luką, jis nedraugiškas). Bėgimo trasoje pasipiktinimą, kad varžybos prasidėjo 9 ryto (ale per anksti), pakeitė džiaugsmas, kad varžybos prasidėjo 9 ryte (ale ne taip karštą), kadangi mūsų panevėžietiškas galvas jau kaitino senokai nematyta saulė. Du ratai automobilių treku, su mažais kalniukais. Tai, kad buvo sunku patvirtina Luko bėgimo tempas – 4:22 (tikimės treneris šito post’o neperskaitys). Trumai rezultatai:

Lukas – 5 vieta bendrai  ir 2 vieta amžiaus grupėje – 1:09:49

Virgilijus – 16 vieta bendrai ir 2 vieta amžiaus grupėje – 1:17:32

Laurynas – 22 vieta bendrai ir 18 vieta amžiaus grupėje – 1:21:07

Karolina – 26 vieta bendrai ir 2 vieta amžiaus grupėje – 1:22:00

Alina Ranceva (olimpinė distancija) – 49 vieta bendrai, 3 vieta amžiaus grupėje – 2:42:39

 

TRI-FUN batalijos

Šią triatlono distanciją praskaidrino ne tik zarasiškių kompanija statybininkų šalmais, bylojanti apie varžybų rimtumą, bet ir Europos triatlono čempiono Tito Pumpučio startas (Titas sveiksta po traumos ir nusprendė dalyvauti išvakarėse). Be jokių staigmenų plaukimas prasidėjo Tito dominavimu (plaukė 200 m). Iš paskos už kokių 50 metrų plaukė Kasparas ir kiti klubiečiai ir jų varžovai. Didžiulei nuostabai – po dviračių čempioną lenkė smarkiai nusiteikęs Dainius, kuris turbūt atidavė visas savo jėgas bandydamas pavyti Titą (kuris, pasak jo, tik draugiškai norėjo Dainiaus palaukti). Vėlgi, per daug nesiplėsiu, tiesiog pateikiu rezultatus lentelėje. Buvo tikrai smagu, o nuo prizų ir taurių busiuke tapo tikrai ankšta!

Trifun rezultatai.jpg

Interviu po starto Europos triatlono čempionate su Evelina Tomkevičiūte.

Paskelbė Laurynas

 

Panevėžys – triatlono miestas. Tai patvirtina, kad iš 4 Lietuvai atstovaujančių jaunųjų sportininkų Europos triatlono čempionate Kitzbuhelyje Austrijoje 3 kilę iš Panevėžio – tai Evelina Tomkevičiūtė, Tadas Sereika, Tautvydas Kopūstas. Ketvirtasis – Alberto Casillas Garcia – arba lietuviškai Albertas Kasiliauskas – ispanijos pilietybę turintis sportininkas, tačiau atstovaujantis Lietuvą elito grupėje.

Pirmoji Europos čempionate pasirodė šešiolikmetė Evelina, kuri startavo jaunių merginų elito grupėje (16-19 metų). Nors Lietuvoje penktadienis buvo šiltas ir saulėtas Kitzbuhelyje įsisiautėjusią triatlono karštinę vėsino gausus lietus. Evelina trasą (pusė olimpinės distancijos 750 m plaukimo, 20 km dviračiu ir 5 km bėgimo) įveikė įspūdingu tempu turbūt netgi visiems Lietuvoje besivaržantiems vyrukams – 1 valanda 3 minutės ir 41 sekundė. Užimta 36 vieta iš 61 startavusių sportinikių. Būdamas Evelinos bendraklubis gavau išskirtinę progą į interviu 🙂

L (Laurynas): Evelina, visų pirma tai sveikinu su puikiu pasirodymu Europos čempionate. Kokios nuotaikos prabėgus kelioms valandoms po finišo?

E (Evelina): Labai malonu sulaukti gražių žodžių iš Lietuvos, sveikinimų, pagyrimų. Jaučiuosi gana pavargusi, bet daug tvirčiau nei po praėjusių startų.

L: Kitzbuhelis garsėja kaip slidinėjimo kurortas? Kaip tau sėkesi šioje trasoje? Ar oro sąlygos labai “stabdė?

Kalnų aplinkui tikrai daug, bet man pasisekė, mano trasa nebuvo labai kalnuota, buvo simbolinis vienas aštrus kalnas, ir status nuolydis nuo jo. Minimo distanciją trukdė lietus ir šlapias kelias. Posūkiai buvo ant stabžių, negalėjau parodyti visko, ką galiu dviračiuose, posūkiai buvo slidūs, pasitaikė daug griuvimų. Ačiū Dievui aš jų išvengiau, ir baigiau saugiai.

L: Buvai viena jauniausių dalyvių. Kaip reikėjo psichologiškai nusiteikti su kiek vyresnėms sportininkėmis?

E: Na nežinau, labai nesilygiavau į jas. Stengiausi įveikti šią distanciją kuo geresniu laiku dėl savęs. Kreipiau dėmesį tik į 2001 metu paneles, tai jų prieš mane buvo 6.

L: Tavo pasirodymas Europos čempionate jau baigėsi. Kokių turėtum patarimų mūsų rinktinės atstovams Tadui, Alberto ir Tautvydui?

E: Tadui tai perlipti per save, įveikti pirmą savo olimpinę distanciją. Gal net pavyks iškovoti medalį. Tautvydas su Alberto jau turi patirties šioje distancijoje, taigi linkiu jiems padaryti savo geriausią kiek tai leis aplinkybės.

 

Mūsų pokalbis turėjo būti atidėtas, nes sportininkai išskubėjo į treniruotę. Tačiau Evė pažadėjo, kad grįžusi atsakys ir į likusius kelis mano klausimus. 🙂

 


Antra dalis


 

Evelina į mano klausimų kalną atsakė grįžusi iš treniruotės, vakarienės ir, turbūt, trumpo pasivaikščiojimo. Kas buvo treniruočių stovykloje kartu su treneriu Vidmantu Urbonu, turbūt kuo puikiausiai supras šią rutiną. Taigi tęsiu interviu.

L: Kaip treneris reagavo į tavo pasirodymą?

E: Treneris buvo patenkintas, sakė, kad pasirodymas geras, tiesiog reikia gerinti plaukimą, kad išminčiau su stipresne grupe.

L: Kaip sekėsi plaukimas? Kiek mačiau nuo lyderių atsilikai kažkur minute. Turbūt nemažai vietų po to atkovojai dviračiu.

E: Plaukimas buvo geras, vanduo – pats tas. Plaukimas buvo be hidro kostiumų, temperatūra 22,9*C. Iki pirmo plūduro buvau grupės viduryje, ant posūkio buvau užspausta ir teko šiek tiek atsilikti, kad nebūčiau sumalta. Tuomet iki plaukimo galo stengiausi išlaikyti savo poziciją kokia teko po posūkių.

L: Kaip vertini varžovių pasirodymus? Pirma vieta – 59 minutės su trupučiu. Ar jauti, kad po poros metų gali sėkmingai konkuruoti su elitu?

E: Varžovės tikrai pasiruošusios ir stiprios. Antrąją vietą užėmusi sportininkė yra mano metų, ji mane stebina ne pirmą kartą. Pirmas kartas buvo praėjusiais metais Europos Jaunių Čempionate Vengrijoje, kur ji buvo pirma. O konkuruoti būtų tikrai aukštas lygis, kas žino, gal jį ir pasieksiu. Visada juk tikimimės geriausio.

L: Jau kitą savaitgalį laukia Baltijos taurės varžybos Baltarusijoje. Ar turėsi bent porą dienų atsikvėpti?

E: Taip, šias likusias dvi dienas Austrijoje skirsiu poilsiui, eisiu žiūrėti komandos draugų varžybas, megausiuosi gamta ir puikia varžybų aplinka

L: Tarp tavo artimiausių startu ir Europos jaunimo triatlono festivalis Panevėžyje – šio starto turbūt labiausiai laukiam. Kokie dar svarbus startai tau?

E: Tai Olandijoje Europos taurė, Čekijoje Europos taurė, Olandijoje Pasaulio čempionatas

L: Kuris šių metų startas tau asmeniškai svarbiausias?

E: Svarbausias, manau, bus Europos jaunių čempionatas Panevėžyje ir Pasaulio čempionatas Olandijoje.

 

Pokalbį pabaigiam draugiška nata apie greit atkeliausiančias naujas klubo aprangas. Būsim tikri triatlono kariai! Tiek šį kartą mano pirmojo interviu. Jei norėsite, kad interviu tęstųsi, o ir Jus kitus kamantinėčiau, palikite įrašus komentaruose!

 

Iki, Laurynas.

 

 

 

 

The City of TRI

14088584_1293598573985900_7817648345951155381_n

The City of TRI

Double ultra triathlon

world cup race 2017

 

 

The City of TRI

Why Panevėžys is the City of TRI? Did you know that Panevėžys was the third city in the world to host a triathlon competition? It happened in 1983. Some of the athletes even did the race with jeans shorts.

After that triathlon became a part of the city. Vidmantas Urbonas – the most famous Lithuanian triathlete, who still holds the world records of Double Deca Continuous and 24hours triathlon. He is one of the most famous citizens of Panevėžys. He has swam across the Baltic sea, Baikal lake, Yellowstone, Titicaca, Tano lake and other lakes in all of the continents. Ultra triathlon events in Panevėžys started taking place in 1995. The whole center of the city was closed for the race weekend, 10-15 thousand spectators would come to cheer the athletes swimming 7,6 km, biking 360 km and running 84,4 km. Some of the spectators took sleeping bags and spent the whole night together with athletes.

„I cannot believe, that a small girl, 5 or 6 years old, was standing in the same place for 6 or 8 hours and cheering me all the time I was cycling“ – said the runner up in last years World Championship Renatas Orlovas.

Alina Ranceva – is another famous Lithuanian triathlete. She is the first one from Lithuanians who competed in Kona, Hawaii. She says, that the love to triathlon started with the first Ultra Triathlon event in Panevėžys. And she raced! Alina won the 2015 World Cup race in Panevėžys, then came second in World Championships in 2017. This year she is going for the world record, set last year by Estonian Supergirl Sirlet Viilas!

14079684_1293596127319478_4587594917780551143_n

The race

This year the race is going to place in a city park. This year the race will start unusually at Friday 14:00 local time. The time was chosen not accidentally. The race will start in a traditional place in the city center, where in a small lake athletes will do 16 laps of swimming. After their swim athletes will go to the changing rooms and jump on their bikes. They will head for the city park, where a brand new cycling track will  be waiting for them. The 4 km loop with daylight LED lamps will lead athletes from the sunset to the dawn. The romance of driving at night with live music all around the track will keep athletes awake for sure! There will be a race camp at the track with all the support crews. Running take place in the park too. The track will be illuminated. The 34 hour time limit will end with amazing Baltic Firework show. Everyone can finish with a BANG J Sunday will be rest day for the athletes, with a closing ceremony, pasta party and a beautiful concert. And if you still have something left, or your supporters deserve to try triathlon, there will be super sprint races (individual and Team realay) in the same track Sunday day. The whole team can try racing!

 

For all the info visit http://www.pantri.lt

 

 

See you in the city of TRI!

Minsime ištisus metus

Brangieji klubo nariai. Turime blogų žinių. Katino dienos baigėsi, nuo šiol žiemos atostogos dviračiams baigėsi. Klubas įsigijo naujus Elite Turbo Muin + treniruoklius. Jiems puikią nuolaidą pritaikė klubo partneris  – S-Sportas.

 

Taigi nuo šiol minsime ištisus metus!

Klubo partneris – Taymory

Nauji metai – nauji ratai. Džiaugiamės galimybe atsinaujinti. Juk visas Panevėžys – atsinaujina. Ta proga Panevėžio triatlono klubas, padedamas Panevėžio miesto savivaldybės nupirko naujas sportininkų aprangas. Jas gamina ispanų gamintojas Taymory. Taigi kai varžybose pamatysite kariškas aprangas – nusiraminkite, Jūsų niekas nepuola. Čia skuodžia Panevėžio triatlono klubasPanevezio triatlono klubas.promo-form-header