Interviu po starto Europos triatlono čempionate su Evelina Tomkevičiūte.

Paskelbė Laurynas

 

Panevėžys – triatlono miestas. Tai patvirtina, kad iš 4 Lietuvai atstovaujančių jaunųjų sportininkų Europos triatlono čempionate Kitzbuhelyje Austrijoje 3 kilę iš Panevėžio – tai Evelina Tomkevičiūtė, Tadas Sereika, Tautvydas Kopūstas. Ketvirtasis – Alberto Casillas Garcia – arba lietuviškai Albertas Kasiliauskas – ispanijos pilietybę turintis sportininkas, tačiau atstovaujantis Lietuvą elito grupėje.

Pirmoji Europos čempionate pasirodė šešiolikmetė Evelina, kuri startavo jaunių merginų elito grupėje (16-19 metų). Nors Lietuvoje penktadienis buvo šiltas ir saulėtas Kitzbuhelyje įsisiautėjusią triatlono karštinę vėsino gausus lietus. Evelina trasą (pusė olimpinės distancijos 750 m plaukimo, 20 km dviračiu ir 5 km bėgimo) įveikė įspūdingu tempu turbūt netgi visiems Lietuvoje besivaržantiems vyrukams – 1 valanda 3 minutės ir 41 sekundė. Užimta 36 vieta iš 61 startavusių sportinikių. Būdamas Evelinos bendraklubis gavau išskirtinę progą į interviu 🙂

L (Laurynas): Evelina, visų pirma tai sveikinu su puikiu pasirodymu Europos čempionate. Kokios nuotaikos prabėgus kelioms valandoms po finišo?

E (Evelina): Labai malonu sulaukti gražių žodžių iš Lietuvos, sveikinimų, pagyrimų. Jaučiuosi gana pavargusi, bet daug tvirčiau nei po praėjusių startų.

L: Kitzbuhelis garsėja kaip slidinėjimo kurortas? Kaip tau sėkesi šioje trasoje? Ar oro sąlygos labai “stabdė?

Kalnų aplinkui tikrai daug, bet man pasisekė, mano trasa nebuvo labai kalnuota, buvo simbolinis vienas aštrus kalnas, ir status nuolydis nuo jo. Minimo distanciją trukdė lietus ir šlapias kelias. Posūkiai buvo ant stabžių, negalėjau parodyti visko, ką galiu dviračiuose, posūkiai buvo slidūs, pasitaikė daug griuvimų. Ačiū Dievui aš jų išvengiau, ir baigiau saugiai.

L: Buvai viena jauniausių dalyvių. Kaip reikėjo psichologiškai nusiteikti su kiek vyresnėms sportininkėmis?

E: Na nežinau, labai nesilygiavau į jas. Stengiausi įveikti šią distanciją kuo geresniu laiku dėl savęs. Kreipiau dėmesį tik į 2001 metu paneles, tai jų prieš mane buvo 6.

L: Tavo pasirodymas Europos čempionate jau baigėsi. Kokių turėtum patarimų mūsų rinktinės atstovams Tadui, Alberto ir Tautvydui?

E: Tadui tai perlipti per save, įveikti pirmą savo olimpinę distanciją. Gal net pavyks iškovoti medalį. Tautvydas su Alberto jau turi patirties šioje distancijoje, taigi linkiu jiems padaryti savo geriausią kiek tai leis aplinkybės.

 

Mūsų pokalbis turėjo būti atidėtas, nes sportininkai išskubėjo į treniruotę. Tačiau Evė pažadėjo, kad grįžusi atsakys ir į likusius kelis mano klausimus. 🙂

 


Antra dalis


 

Evelina į mano klausimų kalną atsakė grįžusi iš treniruotės, vakarienės ir, turbūt, trumpo pasivaikščiojimo. Kas buvo treniruočių stovykloje kartu su treneriu Vidmantu Urbonu, turbūt kuo puikiausiai supras šią rutiną. Taigi tęsiu interviu.

L: Kaip treneris reagavo į tavo pasirodymą?

E: Treneris buvo patenkintas, sakė, kad pasirodymas geras, tiesiog reikia gerinti plaukimą, kad išminčiau su stipresne grupe.

L: Kaip sekėsi plaukimas? Kiek mačiau nuo lyderių atsilikai kažkur minute. Turbūt nemažai vietų po to atkovojai dviračiu.

E: Plaukimas buvo geras, vanduo – pats tas. Plaukimas buvo be hidro kostiumų, temperatūra 22,9*C. Iki pirmo plūduro buvau grupės viduryje, ant posūkio buvau užspausta ir teko šiek tiek atsilikti, kad nebūčiau sumalta. Tuomet iki plaukimo galo stengiausi išlaikyti savo poziciją kokia teko po posūkių.

L: Kaip vertini varžovių pasirodymus? Pirma vieta – 59 minutės su trupučiu. Ar jauti, kad po poros metų gali sėkmingai konkuruoti su elitu?

E: Varžovės tikrai pasiruošusios ir stiprios. Antrąją vietą užėmusi sportininkė yra mano metų, ji mane stebina ne pirmą kartą. Pirmas kartas buvo praėjusiais metais Europos Jaunių Čempionate Vengrijoje, kur ji buvo pirma. O konkuruoti būtų tikrai aukštas lygis, kas žino, gal jį ir pasieksiu. Visada juk tikimimės geriausio.

L: Jau kitą savaitgalį laukia Baltijos taurės varžybos Baltarusijoje. Ar turėsi bent porą dienų atsikvėpti?

E: Taip, šias likusias dvi dienas Austrijoje skirsiu poilsiui, eisiu žiūrėti komandos draugų varžybas, megausiuosi gamta ir puikia varžybų aplinka

L: Tarp tavo artimiausių startu ir Europos jaunimo triatlono festivalis Panevėžyje – šio starto turbūt labiausiai laukiam. Kokie dar svarbus startai tau?

E: Tai Olandijoje Europos taurė, Čekijoje Europos taurė, Olandijoje Pasaulio čempionatas

L: Kuris šių metų startas tau asmeniškai svarbiausias?

E: Svarbausias, manau, bus Europos jaunių čempionatas Panevėžyje ir Pasaulio čempionatas Olandijoje.

 

Pokalbį pabaigiam draugiška nata apie greit atkeliausiančias naujas klubo aprangas. Būsim tikri triatlono kariai! Tiek šį kartą mano pirmojo interviu. Jei norėsite, kad interviu tęstųsi, o ir Jus kitus kamantinėčiau, palikite įrašus komentaruose!

 

Iki, Laurynas.

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s